אודות
ניצני הקודש הוקמה בשנת תשע"ד, (2010) בברכתו וברוח רצונו של מוהרא"ש, הצדיק מיבנאל.
מטרות הקרן עולות בקנה אחד עם המטרות שהציב לעצמו מוהרא"ש בחייו: לזכות את כלל ישראל בתורה ובאמונה, ולהפיץ כמגדלור את דבר ה' בעולם כולו, בבחינת "ומלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים".
"ניצני הקודש" נוטעת ניצנים של קדושה בכל מקום בעולם, על ידי הפצת ספרי קודש בתכלית הפאר וההידור, במחירים מוזלים ומסובסדים.
לאחר עשר שנות פעילות יכולים אנו לסכם ולומר, כי ברוך ה', אנו נוחלים הצלחה רבה. בשנים ספורות אלו זכינו להפיץ באמצעות קרן "ניצני הקודש" ספרי קודש וחוברות חיזוק, בכמה וכמה שפות,
בכמות העולה על כמה מיליוני עותקים!
"ניצני הקודש" הוא כבר לא בדיוק ניצן… "קרן ההדפסה וההפצה" של "ניצני הקודש" ביבנאל צומחת פלאות, ומצמיחה ענפים רבים ואשכולות עמוסי פרות הילולים… מנהלי הקרן הינם זוג מחסידי ברסלב, תלמידי ה"צדיק מיבנאל" כ"ק עט"ר מאור עיננו מוהרא"ש זצוק"ל, אשר ממנו קיבלו צו ישיר, כמעין צוואה פרטית כאשר היו בחדר קודשו ואמר להם: "…אני מוסר את זה אליכם, העיקר שיהיה בתכלית ההידור והיופי ויהיה זול למפיצים",  ומאז נטלו הם על כתפם את המשימה ושמו לנגד עיניהם מטרה קדושה לקיים צוואתו להפיץ מעיינות התורה והאמונה לכלל עם ישראל! צוואה שהינה קיום והמשך לצוואת מוהרנ"ת המפורסמת, כאשר הגביה ידיו הקדושות וציווה לאנ"ש: "העובדה שלכם תהיה יפוצו מעיינותיך חוצה"
מתוך תחושת זכות וגאוות יחידה, חברו להם תלמידים הנאמנים לשמש את רבם, והפכו שותפים למפעל הקדוש בקרן ההוצאה לאור "ניצני הקודש" ויחד פועלים הם במרץ רב ובשמחה עצומה, ממוקדים ודבקים במטרה המשותפת של הפצת אור האמונה ואור רבנו בעולם!
האחראים על מחסן הספרים: מטפסים, מסדרים, מורידים ומעלים. האחראים על המשלוחים: אורזים וממענים. ואלו מול בתי הדפוס ביעילות ומקצועיות ידאגו לכל פרט ופרט שהעיצוב יהיה מקצועי ומשובב עין , כל הביצועים המתבקשים ברמה גבוהה ובאיכות מעולה… כמובן כפי ערכה של ה"סחורה" הנמכרת… כי "טובה תורה מכל סחורה".
וכמה ספרים הקרן מדפיסה? שימו לב! הספרים מודפסים בכמויות אדירות של 100,000 ספרים בחודש! עכשיו תכפילו ב12 חודשים! הכפלתם? יפה, נכון, לא טעיתם! מיליון ספרים בשנה!!! והכל במחירים הכי מוזלים שיש! בעיקר לטובת המפיצים, כבקשת הצדיק…
מי הם המפיצים? המפיצים הם "יחידת הקומנדו" שלנו! מדי יום ביומו! יוצאים יותר מ100 מפיצים ופושטים על כל הארץ לאורכה ולרוכבה, מעיר לעיר, מכפר לכפר, מטפסים בבניינים רבי קומות, (שהרי לא בכל בניין יש מעלית), דופקים על דלתות הבתים, במפעלים ובמרכזי קניות ושם בחן מיוחד האופייני להם ובחוט של חסד המשוך על פניהם, מגישים הם לאחינו בית ישראל ספר או חוברת התחזקות בתוספת כמה מילות עידוד "טל תחיה" וחיוך רחב מחמם לבבות, ובכך מחיים הם נפשות! כי ביננו על מי לא עובר…!?
עומדים הם בצמתים, בקרה ובחום, "בלי לראות בעיניים" (תרתי משמע…) והכל מתוך אהבת ישראל עצומה, כי כך לימד אותנו מוהרא"ש: אם רואים אנשים טובעים בים ולא קופצים להצילם מחמת כל מיני שיקולי חומרות… עליו אומרת הגמרא "חסיד שוטה"… ומכאן שאין מקום בו בוחלים.
אף אל תוככי בתי הסוהר מגיעים אנשי שלומנו המפיצים, לחזק נפש שוקקה, נפשות עשוקים ונדכאים, להשקותם בדיבורי אמונה ונחמה, בדברי רבנו הקדוש שאמר כי "אסור להתייאש!" להפיח בהם תקווה לעתיד טוב יותר, ולחזקם להאמין שאם יכולים לקלקל… בוודאי שיכולים לתקן!
מתוך הערכה עצומה לפועלם ומסירות נפשם של המפיצים, דואגים מנהלי הקרן מפעם לפעם לפנק אותם בערבי גיבוש נפלאים להתחזקות על מנת "למלא את המצברים"… מגיע להם!
אודות
עסק ההפצה ידוע ומפורסם לכל, ורבים הם המבקשים לקחת חלק בזכות, ע"י מימון כמויות נכבדות של הדפסה, בזכותם של אלו מתאפשרת חלוקה מסובסדת, מה שמגדיל ב"ה את מעגלי התפוצה.
אך האמת שלא כל יהודי מסוגל להיות פעיל בזכות ההפצה, אז מה? למה שלא יהא לנו חלק בזה!? טוענים הם בצדק, כדוגמת  אלו שצעקו למשה במדבר: "למה נגרע?", עבורם ולשירותם העמדנו צוות מיוחד של "טלמרקטינג"  במשרדנו, לכל המתדפקים על "דלתות ההיכל" ומבקשים אף הם להיות שותפים בעסק הקדוש של הדפסת הספרים…  והם מנציחים את זכות השתתפותם בהקדשה אישית המודפסת בספרים, לזכותם ולזכות בני ביתם, להצלחה, לזיווג, לרפואה, לע"נ, או כל עניין אחר שמבקשים.
אתם בטח שואלים על אלו ספרים מדובר?
ובכן אין מי שלא ראה פעם את כתביו הקדושים של כ"ק מוהרא"ש, המחיים כל נפש (אלא שייתכן מאוד שאינם יודעים מי כתבם…?), את רשימת הספרים מי יוכל למנות? אורכה כמעט ולא ניתן לספור מרוב, אך נביא רק רשימה חלקית לסבר את האוזן: "ליקוטי מוהר"ן" עם הפרוש הנפלא "שפת הנחל", הספר המופלא והמפורסם: "ארך אפיים", "סיפורי מעשיות" עם פרוש "נהר אפרסמון" אשר כשמו כן הוא, ה"אוצרות": אוצר האמונה, אוצר שלום בית, אוצר לנשים, אוצר חינוך לילדים, ועוד…. הגדה לפסח עם פרוש "אור זרוע", מגילת אסתר עם פרוש "גנזי המלך", שיר השירים עם פרוש "רצוף אהבה", סידור "עת רצון" שמוהרא"ש כתב עליו סגולות נדירות… מחזור לר"ה עם פרוש "עת רצון" מעורר הלבבות, כמובן מאות הקונטרסים שהודפסו במיליוני עותקים, תורגמו לעשרות שפות והופצו ברחבי העולם והרשימה כה ארוכה… עד שאין בעמודים אלו להכילה…
אודות
אודות
האמת עדה לעצמה כי מוהרא"ש כתב והדפיס בחייו כמות אדירה גוזמאות של ספרים מה שאין ההיגיון תופס, אך המפורסם בכל כתביו הוא שו"ת  "אשר בנחלובו עשרות אלפי מכתבים (!) האגודים בכ 300 כרכים עבים (!!!)  ובהם תשובות לשואלים מכל גווני הקשת בעם ישראל חרדים, ליטאים וחסידים, אלו המכונים מזרוחניקים, מסורתיים וחילוניים, , גברים ונשים ובעיקר בחורים.. המשותף לכולם הוא שהינם נבוכים ומבקשים עצה וחיזוק ועל הכל ענה מוהרא"ש לכל איש ואיש כפי הלך רוחו ודעתו, והכל ינק, דלה והשקה מדעת רבנו הקדוש רבי נחמן ותלמידו רבי נתן, לא חסך מזמנו לנפות סולת ברורה לעם כפי ירידות וניסיונות הדור…
עד כה זכינו ויצאו לאור 272 כרכים וכל תבערת ליבות המתעסקים בעסק הקדוש של הדפסת והפצת הספרים היא להדפיס את כל שאר הכרכים המבקשים לראות אור… "ויש עוד מוכנים לדפוס למעלה מחמישים אלף מכתבים… ראו להדפיס לי את כל המכתבים…" – (לשונו הקדושה של כ"ק מוהרא"ש מתוך הצוואה), עניין הדפסת והפצת כרכים אלו הייתה ציפור נפשו של כ"ק מוהרא"ש, כי כל מכתב אשר נכתב ב"אשר בנחל" הינו סם חיים ממש לכל מבקש ושואל.
ידועה ומפורסמת הבטחתו הקדושה והנדירה של כ"ק מוהרא"ש בהדפסת כרך אשר בנחל אשר אמר וכתב מפורשות: 
"אני מבטיח שכל מי שידפיס חלק אחד 'אשר בנחל' או שו"ת ברסלב יראה ניסים נגלים שיעשה עמו הקב"ה וכל חולה רחמנא ליצלן שיקבל על עצמו להדפיס כרך 'אשר בנחל' יתרפא וכל מי שצריך ישועה יקבל על עצמו חלק 'אשר בנחל' יראה ישועה בלי שום ספק!" (מתוך 'אשר בנחל' קלח' עמוד לד' מכתב אחד מיני רבים) ושימו לב למילים הבאות: "…ואם לא אביא אותו לכל מה שיבקש, שיבוא אל קברי ויתבע ממני, כי אני חזק בזה מאוד!"
בדומה ל"אשר בנחל", בשנים האחרונות התפרסמה גם סדרת שו"ת ברסלב (42 כרכים!) והיא כדוגמת "אשר בנחל" שאלות ותשובות, אלא שזו עוסקת בעיקר בעניינים מאוד אקטואליים אשר הופנו דרך האתרים והובאו בפניו של הצדיק אשר נתן מענה לאוכלוסייה הנבוכה מאוד בבעיות הדור… סדרה זו זכתה לכינוי "האנציקלופדיה של החיים"  והפכה למעין "טרנד" באוכלוסייה הכללית ולא בכדיי, כי נוגעת היא בכל מכמני החיים ופיתולם… ולצערנו הרב הושבת הקולמוס עם הסתלקותו של הצדיק.
מה בכל זאת מניע את כל העוסקים במלאכה להתגייס לעבודה הזו? מהו חומר התבערה הזה שגורם לאש הזו לא להיכבות?
כל עסק הדפסת הספרים, היה כל כך בנפשו של מוהרא"ש עד שאף בצוואתו רשם, כפל ושילש בכמה לשונות עניין ההדפסה וההפצה וביקש: "…אבקש מכם מאוד מאוד שחס ושלום, לא תעכבו את הדפסת ספריי הרבים שזכיתי לחבר…", "ולמען ה' יתברך, לטובתי הנצחית, שלבל תעכבו את הדפסת ספריי הרבים, כי זכות היא לכל אחד, בלא יוצא מן הכלל להדפיסם…", וצוואה זו היא נר לרגלנו לעשות לו נחת רוח ולהמשיך את אורו, אור רבנו ואור האמונה בעולם עד בא משיח צדקנו!
כאמור קרן הדפסת והפצת "ניצני הקודש" מדפיסה ומפיצה ספרים וכתבים ישנים וחדשים דפוס דיגיטלי, לצד הדפסת שלטי פרסום, מודעות, קטלוגים ואף בית מלאכה (שבו אגב, מועסקים בחורים הצריכים חיזוק…) ליצור והדפסת תמונות צדיקים על קנבס עם מגוון מסגרות… והכל במחירים מוזלים מאוד!
זכות חמישים וחמש השנים בהן מסר מוהרא"ש עצמו למען כלל ישראל, מלווה אותנו בכל פעילותינו, והיא המנחה אותנו בכל אורחותינו. מוהרא"ש מסר עצמו לחזק, לעודד ולשמח, כל יהודי באשר הוא, ללא התייחסות להשתייכותו העדתית או המגזרית, ואף אנו שמים לנגד עינינו כמטרה עליונה את תועלת כלל ישראל!

צור קשר

תפריט נגישות